środa, 10 października 2012

mroczne dobre kino czyli "Obława"


Wczoraj miałam okazję być na premierze filmu "Obława" w reżyserii Marcina Krzyształowicza. 
Nie jestem fanem polskich filmów powstałych w ostatnich latach (smutna minka ;)). Oczywiście zdarzają się również filmy które są naprawdę dobre, w tym "Dom zły""Pianista" czy "Dług". Niestety są to wyjątki. Moim zdaniem większość krajowych filmów ma płytkie scenariusze i odnoszę wrażenie, że są mocno nastawione na kasę (oczywiście jest to moje zdanie, z którym możecie się nie zgadzać :))Ten film ma jednak dokładnie to co lubię w dobrych polskich filmach. Jest brudny, mroczny i bardzo naturalistyczny. Świetna gra aktorska, fantastyczny scenariusz (a to akurat unikat jak na krajowe filmy), genialna charakteryzacja, dobre zdjęcia. Co tu dużo mówić jest to dobre kino :)
Nie będę zdradzać szczegółów filmu, ponieważ jest to film z gatunku thriller/dramat więc jest i zagadka kto, po co i dlaczego. Odradzam Wam również czytać jakieś bardziej szczegółowe opisy, żeby nie stracić całej "zabawy". Jeśli lubicie filmy, po których jest o czym rozmawiać, to polecam, już niedługo w kinach! :)

6 komentarzy:

 1. nie lubię polskich filmów. na tyle, że nawet nie daje im szans. nie i już. jestem okropnym patriotą :p

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja też raczej omijam nasze filmy, ale jak widać czasem warto zrobić wyjątek :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Thrillery są dobre :) bo o polskich produkcjach komedii romantycznych, raczej pozytywnie się nie wypowiem :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No ja tez nie mam dobrego zdania na ten temat :)

   Usuń
 4. Odpowiedzi
  1. Jeszcze nie widziałam, ale mam w planach :)

   Usuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger... .linkwithin_posts a div div { -webkit-border-radius: 60px; -moz-border-radius: 60px; border-radius: 60px; }